Antalya Hava Durumu

AKP’den 81 aday adayı

AKP’den 81 aday adayı
AKP’den 81 aday adayı
Tarih :04-11-2013 11:11:39
Okunma :1398

AK Parti'de, yerel seçimler için Antalya Büyükşehir Belediyesi de dahil 20 belediye başkanlığı koltuğuna 81 aday adayı çıktı. Kumluca'da Çetinkaya, Demre'de ise Topçu'ya rakip çıkmadı.

Ak Parti’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusu için 1 Kasım Cuma, mesai saati bitimine kadar tanınan süre doldu. Teşkilat mensupları ve kamudan istifa edecek devlet memurları için ayrı bir takvimin beklendiği AK Parti'de, 'şimdilik' kaydıyla ilçe belediye başkanlıkları ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 81 aday adayı çıktı.

AK Parti'nin aday adayları arasında çok sayıda eski belediye başkanı, 30 Mart 2014'le birlikte tarihe karışacak belde belediye başkanları yer alırken, hali hazırda AK Partili olan belediye yönetimlerine çok fazla talipli çıkmaması dikkati çekti. Aday adaylıkları daha çok, CHP'li ve MHP'lilerin belediye yönetiminde olduğu ilçelerde yoğunlaştı.

Kemer oldukça karışık
Oluşan listeye göre CHP'li Cem Burak Özgenç'in belediye başkanı olduğu Gazipaşa'da, AK Parti'nin 4 aday adayı çıktı. Ahmet Büyükakça, Adil Çelik, Ali Doğan, Şevki Çağlayan AK Parti'nin Gazipaşa Belediye Başkan aday adayları oldu. MHP'li Mustafa Gül'ün belediye başkanlığını sürdürdüğü Kemer ise 'kurtlar sofrasına' döndü. Dönemin Anavatan Partisi'nden iki dönem Kemer Belediye Başkanlığı yapan, 1,5 aylık bir CHP macerası olan eski Belediye Başkanı Hasan Şeker, kapanacak Tekirova'nın AK Partili Belde Belediye Başkanı Yusuf Üras ile birlikte Özgür Kurga, Turhan Anatürk ve Bedri Yalçın olmak üzere 5 isim AK Parti'den Kemer'de aday adayı olarak çıktı.

Manavgat’a 6 talip
Manavgat Belediyesi yönetimine ise AK Parti'den 6 isim talip oldu. Yerel seçimlerle birlikte kapanacak Evrenseki'nin AK Partili Belediye Başkanı Recep Barut, aynı statüdeki Çolaklı Belediye Başkanı Hasan Coşkun, Sarılar Belediye Başkanı Mustafa Erkan Ersoy başta olmak üzere Ahmet Özdemir, Ali Rıza Öner ve Abdullah Mutlu da aday adayı oldu.

Serik’te iki kadın
MHP'nin iktidarda olduğu Korkuteli Belediyesi'ne AK Parti'den Celal Koç, Mustafa Akdeniz, İlhami Yıldıran, İsmet Kemerci, Ali Kartop, Kadir Şarlak olmak üzere 6 isim talip oldu. Elmalı'da ise MHP'li Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş'a rakip olmak için Halit Akar ve Ümit Öztekin başvuruda bulundu.

Serik'te ise AK Parti içinden 8 isim aday adayı olarak çıktı. Ayla Durmaz, Ümmügülsüm Saray olmak üzere iki tane kadın aday adayına sahip Serik ilçe teşkilatına, aday adayı olarak müracaat eden isimler arasında Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek de yer aldı. Serik'te AK Parti'nin diğer isimleri Süleyman Yıldız, İzzet Yılmaz, Ramazan Çalık, Ramazan Etli ve Ali Sülek oldu.

Akseki ve Kaş
CHP'li Akseki'de ise AK Parti'nin tam 8 aday adayı bulunuyor. Son yerel seçimleri CHP'ye karşı 4 oy farkla kaybeden İsmet Uysal yeniden aday adayı olurken Sebahattin Arısoy, Şakir Yalçın, Doğan Erdem, Mehmet Soylu, Mustafa Eroğlu, Ahmet Ümit Esen aday adaylığı için başvuran diğer isimler.

Kaş'ta ise AK Parti'den 6 aday adayı çıktı. AK Partili eski Belediye Başkanı Halil Kocaer'in de aday adayı olduğu Kaş'ta diğer isimler Arif Otlu, Orhan Atılgan, Mustafa Şalvarlı, Tevfik Kenan Demirci, Erol Demirhan olarak sıralandı.

Merkezdeki durum
AK Parti'nin CHP'nin önemli oy potansiyeline sahip olduğu Muratpaşa'da aday adayları Cihan Bulut, Fikret Akbaş ve Doruk Soydan olurken, Konyaaltı'nda ise Cafer Hadimoğlu, Osman Göster, Cengiz Tozlu şeklinde aday adayları sıralandı. AK Parti'de Prof. Dr. Muharrem Certel, Yaşar Tabur, İsmail Durukan ve Sami Baysal ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için başvurdu. Partisiz belediye başkanı İsa Yıldırım'ın başkan olduğu Aksu'da ise 8 adayı çıktı. Süleyman Yılmaz ve Ali Akcan olmak üzere bölgenin iki eski belediye başkanının aday adayı olarak müracaat ettiği AK Parti'de diğer isimler Ferdi Akkaya, Zeki Acun, Emin Bal, Hakkı Çoşgun, Halil Şahin, Zeki Koyun.

AK PARTİ 'NEZAKETİ'
AK Partili Hüsamettin Çetinkaya'nın belediye başkanı olduğu Kumluca'da Başkan rakipsiz kaldı. Çetinkaya haricinde kimse aday adaylık için müracaat etmedi. Kısa bir süre önce Demokrat Parti'den istifa ederek AK Parti'ye katılan Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu da rakipsiz kaldı.

Finike'de 5 dönemdir aralıksız belediye başkanlığı yapan ve 6'ncı dönem için aday adayı olan Nail Dülgeroğlu'nun karşısına ise bir isim, Abdullah Konak çıktı. Kepez'de ikinci dönem aday adayı olan Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'ye karşı da bir tek isim, Osman Ülker çıktı. Tek rakipli AK Partili belediye başkanları listesinin bir diğer üyesi İbradı Belediye Başkanı Muharrem Kaya oldu. Kaya'nın karşına Kazım İletir aday adayı olarak çıktı. Gündoğmuş'ta ise AK Partili Başkan Mehmet Özeren'in karşısına iki isim çıktı. İlçenin eski belediye başkanlarından Mustafa Zafer Arslan'la birlikte Rasim Elçi aday adayı oldu.

Rakipler karşı karşıya
AK Parti 'nezaketi' Döşemealtı'nda ise tutmadı. İlçede 2009 seçimlerinin rakipleri yine karşı karşıya geldi. Aday gösterilmediği için CHP'ye katılan ve belediye başkanı seçilerek eski partisine, AK Parti'ye geri dönenen Belediye Başkanı Nurettin Tursun ve AK Parti'nin 2009 tercihi Yeşilbayır eski Belediye Başkanı Hasan Akalın aday adayı oldu. 5 ismin aday adaylığını açıkladığı Döşemealtı'nda, diğer isimler Mustafa Say ve Kadir Sarı, Cemil Türker. Alanya'da ise Anavatan Partisi'nden AK Parti'ye geçen Hasan Siphaioğlu aday adayı olmadı. Mustafa Başak, Kuddusi Müftüoğlu AK Parti'nin Alanya aday adayları oldu.

Partiye zarar vermesin
AK Parti il Başkanı Mustafa Köse, belediye başkanlığı aday adaylık sürecini yarış haline dönüştürmek istemediklerini belirterek, "Sağduyulu ve sessiz sakin olması arzusunda olduk. Aday adaylarımız burada sükunetle yarış içinde olsunlar, partiye zarar verecek boyutta bir durum olmasın istedik. Bunu tesis ettiğimizi düşünüyorum. Sağduyulu bir süreç geçirdik" diye konuştu. Teşkilat üyeleri için şu an geçerli olmak üzere aday adaylıklarında bir yasağın söz konusu olduğunu, bunun için yeni bir takvimin beklendiğini anımsatan Başkan Köse, ilave aday adaylıklarının söz konusu olabileceğini söyledi.

Süreçte çıkan isimlerin sürpriz olmadığını, sağlıklı ve doğru bir şekilde süreci tamamladıklarını kaydeden İl Başkanı Köse, AK Partili belediye başkanlarının görevde olduğu noktalarda aday adayı sayısının düşük olmasını, "Mevcut belediye başkanlarımız çok başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. Başarılı olunca da tabanda ya da vatandaşta 'Nasıl olsa devam eder' gibi bir anlayış herhalde hakim. Ama nereden değerlendirirseniz değerlendirin, nezaketli bir durum" şeklinde değerlendirdi.

 

 

 

Etiket

Bunlarda İlginizi Çekebilir

Politika
Hiç olmazsa önümüzdeki yazı kurtaralım Köşkte değil, sokakta siyaset yapacağız Serik CHP’ye ikinci aday
Ayakkabım delik değildi! CHP'de kongre zamanı Sağlıkta şiddetin geldiği nokta ibret verici!
Milletvekilleri mazbatalarını aldılar Batı Akdeniz'in milletvekilleri Sessiz kalmayacağız
AKP sizin oy verdiğiniz   eski AKP değil! Halk tabela değil hizmet istiyor “Siz ne diyorsunuz?”
AKP’nin vaatleri SANAL MHP dikte etmiyor Araştırılırsa ucu Bilal’e çıkacak!
"Sen işine bak Çavuşoğlu" “Asenalarımızla gurur duyuyoruz” “AKP zulmü 1 Kasımda bitecek”
Terörden korksaydık eğer…! Köylünün kaderini değiştireceğiz! Zulme izin vermeyin!
Edebiyata ihtiyacımız yok! 1 Kasım’da geldiler 1 Kasım’da gidecekler! Canlı bombacılar makul şüphe uyandırmadı mı?
“Başkan olsan ne olur, olmasan ne olur?” Asıl “hayır” diyen AKP’dir! Kumbul’dan sanal uyarı
Kılıçdaroğlu’ndan Seriklilere Silivri şakası Akaydın’dan hodri meydan Biz de kandırılıp aldatıldık!
Aksu'da CHP’ye dev katılım Karacan: Sorumlular AKP, MHP ve HDP’dir Doğudan batıya 3 BÜYÜK MİTİNG
AKP güç kaybediyor CHP’li Kara: Din siyasete alet edilmemeli Çağrımız sokakta karşılık bulacak
Antalya SEÇKİN ve PRESTİJ Otomotiv
YAZARLAR
Mehmet TALAY Özgürlük gazetecilerin karakteridir
Halil Onur BATMAZ 3 Puanı haketmedik
Çiğdem KIDIMAN 'Egolarınız 've Ben...
Ali ORHAN Doğa intikamını alır mı?
Hasan YAVAŞLAR Akıllı ol Rusya!
Zeyyat ŞAHİN ZEYTİN, NAR VE YAR
Abdullah TANYOLAÇ Öğretmenler Günü’nü her gün kutlamalıyız
Neşe KAREL KADINLAR DA VARDI
Kamile YILMAZ KORKU MU BÜYÜK KORKUNUN ÖYKÜSÜ MÜ?
Tansu DURAN HEM VALLA M’BİLLA
Sedat Temel AK Parti’de değişim olmalı
Duran Canatan GİRİŞİMSEL OLMAYAN DOĞUM ÖNCESİ TANI TESTİ
Kubilay ELDEMİRCİ Bekle bizi Obama geliyoruz
Görkem DELLAL 09:05’TE ANTALYA
Şenay GÜRBÜZ Random Hastalığı
Şevket KORKUT  Yeni Türkiye!
Nazan Şara ŞATANA Ankara’da hacı olmak!
Cengiz Altay Yusuf Şimşek
Özgür ÖNDER Emrah top oyna
Hüseyin Erhan ACAR İNSAN
Onur ÇELEBİSOY SİZLERDEN GELENLER
Ayşen Ovalı Binbir Rodos’ta turizm her dem taze
Fikri CİNOKUR ÇOCUKLAR
Nihan TEZER Bir Karne Dönemi Klasiği: Ödül veya Ceza?
Uğur KAYA SEREBRAL PALSİ III
Hüsamettin Oğuz “Akıllı Kent” ve Cumhur
Nuri ALTIN Yerli Uçak Hamlesi Tanıtıldı.
Mustafa KÖK Mehmet Erdem’in ardından…
Koray GEÇGEL Yusuf Şimşek'ten cevap var!
Hidayet GÜLTEKİN 2015 GENEL SEÇİMLERİ
Ertan Bayrak Turizm'de eğitim
Hüseyin TÜRK DÜZENSİZLİĞİN DÜZENİ!
Ahmet Demir Harbiden Koydular
Emin ALTINER Sana hoşça kal demiyorum Erdal Abi…
Ümit Ziya ALTI Bizim devrimizle kapanmıştı
Halil ÖNCÜ Neler oluyor?
Deniz ISMIK Yoksa Türkler asimile mi olmuş?
MEVSİMO Hürriyet!
Nilhan Kırdı Karadeniz, Sarp, Batum
Süleyman TÜRK Obezite
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  •  
  •  
  •  
online iş ilanları ve online eleman ilanları sitesi
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
ASTROLOJİ
GAZETEMİZ 1.SAYFA
Antalya Gazetesi
Copyright © Antalya Gazetesi   | Mobil Site    
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.